"האם נמאס לך מהיהודים שהורסים לנו את המדינה?"

"האם נמאס לך מהיהודים שהורסים לנו את המדינה?"

"האם נמאס לך כבר מהיהודים שהורסים לנו את המדינה דרך שחיתות והגירה המונית? הצטרף אלינו במאבק עבור העליונות הלבנה הגלובלית". במילים אלה נפתח עלון שחולק אמש בתיבות הדואר בקארי, עיר גדולה בקרוליינה הצפונית בארה"ב העלון הזה הוא לא הראשון ובטח לא האחרון.

רק לפני כשבועיים הופתעו סטודנטים יהודים באוניברסיטת קליפורניה שבדיוויס לגלות כי כרזות אנטישמיות הופצו בקמפוס. ומה הטקסט שהופיע בכרזה המכוערת? "בכל פעם שמתרחש אירוע נגד לבנים, נגד אמריקה ונגד החירות, ניתן לבחון זאת ולגלות שיהודים מאחורי הכול".

ומי עומד מאחורי הפצת הכרזות? ככל הנראה קבוצות קטנות הקשורות לאתר האינטרנט "הדיילי סטורמר", אתר ניאו-נאצי מוכר. בכרזות האנטישמיות שחולקו באוניברסיטאות הייתה לפחות סיבה מובהקת במה היהודים אשמים.

הן האשימו את היהודים כי ניסו לסכל את מינויו של שופט בית המשפט העליון האמריקני ברט קוואנו. אבל בכל עלון תמצאו סיבה אחרת: פעם היהודים אשמים בגלי ההגירה, פעם בהרס הכלכלה, פעם כי ידם מאחורי ההון ופעם כי הם חזקים בשלטון. מאז ותמיד נרדפו היהודים והואשמו בכל חטאי האנושות.

"בעל הסולם", הרב יהודה אשלג, מסביר את התופעה בכתביו: "העובדה שישראל שנואים מכל האומות: מטעם דת, גזע, קפיטליזם, קומוניזם, קוסמופוליטיות ועוד, היא כי השנאה קודמת לכל הטעמים". מדוע? מפני שלעם היהודי יש תפקיד. כל עוד, אנחנו היהודים, נתעלם ממנו, ימשיכו לשנוא אותנו מטעמים שונים. למרבה הצער, היהודים עצמם מתרחקים מהתפקיד המסורתי של העם היהודי, וחלקם המשמעותי אינו מודע לשיטה שנמצאת תחת ידם.

כאשר היהודים מתאחדים ביניהם, על פני כל הסכסוכים וחילוקי הדעות, מתפשט בעולם כוח חיובי שביכולתו לחולל פלאים. לעומת זאת, כאשר הם מפורדים ומרוחקים רגשית זה מזה, הם מעוררים כוח שלילי בעולם, שחוזר ומכה בהם בפרץ של אנטישמיות. ההכרה בשיטה הייחודית הזאת נמצאת בתת המודע של האנטישמים. כמו ילדים קטנים שמתקשים לנסח את עצמם ולדרוש בצורה ישירה את מבוקשם, הם מציקים ודוחקים, מטרידים ואף תוקפים, כדי לקבל מילוי לצורך שמתעורר בהם.

אנחנו מכנים זאת אנטישמיות, למעשה, הם מבקשים מזור לכאב. הם שואפים בליבם לגילוי אותה שיטה עתיקה שמסוגלת להביא לאיזון, לטוב ולשלום.

Share This