ספרון | יהודי, הנוגדן לאנטישמיות

סת' ברייטמן – מוזיקאי, סופר.

 לחצו להורדת הספרון (pdf)

מאז שאני זוכר את עצמי הייתה בי כמיהה שלא נתנה לי מנוח שבני האדם יסתדרו זה עם זה ויחיו יחד בהרמוניה. ביליתי את חיי בחיפוש רציני ועמוק, עסוק בשאלות של איך? איפה? האם חיים כאלה אפשריים? האם אי פעם זה קרה?

כשהתבגרתי גיליתי את החיים כתהליך ארוך שבו אדם גדל, לומד בבית הספר, רוכש מקצוע, עובד במקום עבודה, יוצא לגמלאות ולבסוף נפטר. התהליך כולו הרגיש לי אכזרי.

ברגע שיכולתי התחלתי בחיפוש אחר משמעות חיי. לשם מה אני חי? מה קורה אחרי שאמות? האם יש דרך למלא את החיים באהבה?

לאחר יותר מעשרים שנה של חיפוש מצאתי שיטה מעשית מאוד. שיטה שאינה דורשת אמונה עיוורת. כשהתעמקתי בלימוד הזה, נוכחתי לגלות שהחיים אינם מלאים כאוס וסבל כפי שהם נראים. למעשה החיים הם תכליתיים וסדורים להפליא. העץ מניב פרי כל שנה, הירח מקיף את כדור הארץ כל שלושים יום, ולים יש מחזור יומי של גאות ושפל. גם בכל אחד ואחת מאיתנו פועלות מערכות טבעיות, מורכבות והרמוניות, כמו מערכות הלימפה, השרירים, העצבים, העיכול ועוד. סביבנו פועלות באופן תמידי מערכות רבות נוספות כמו: אור, צליל, כוח המשיכה ולחץ אטמוספרי.

גיליתי שספריהם של חכמי ישראל, המכונים מקובלים, מתארים את כלל החוקים השולטים במערכות המציאות. האדם הוא שמפעיל את המערכת הכוללת, והמשבר שעולמנו שרוי בו הוא שיקוף של הניהול הגרוע שלנו.

הספרון הזה הוא הניסיון שלי לתאר כיצד החוקים הללו מכוונים אותנו להתחבר זה לזה בצורה חיובית ואוהבת. כי כשאנחנו בורחים מהאחריות הזו, הטבע כופה אותה עלינו בדרכים מאוד לא נוחות.

אני יודע שהנושא הזה אינו נעים, ולכן החלטתי לכתוב באופן תמציתי, ישר ולעניין.

קראו את הספרון. זה ייקח לכם מספר דקות. אחר כך הניחו אותו על מדף כלשהו בראשכם. כשיגיע הזמן וכבר לא תהיה אפשרות אחרת, זכרו שקראתם איפשהו שאין לנו ברירה אלא להתאחד באהבה.

סת' ברייטמן.

 

לאתר האינטרנט של הספרון

לחצו להורדת הספרון (pdf)

Share This